Wzmocnienie murów
Nieszczelności w starych budynkach często powodują przedostawanie się wilgoci w przegrodach. Przyczynia się to do znacznego osłabienia konstrukcji nośnych w takich budynkach.
Prawidłowa diagnostyka konstrukcji murowych składa się z kilku elementów - przeprowadzenia badań, pomiarów oraz obserwacji lub opracowań analitycznych. Są to działania, po których następuje ocena stanu technicznego konstrukcji budynku. Wówczas można podjąć decyzję na temat sposobu naprawy konstrukcji betonowej.
Ochrona przed przenikaniem wody
Celem zabiegu, jakim jest wzmocnienie murów, jest zapewnienie zapobiegania spadkowi funkcjonalności oraz pozwolenie na utrzymanie generalnego bezpieczeństwa obiektu. Stalowe elementy zbrojeniowe, czyli tzw. wkładki, ulegają korozji – ma to miejsce w przypadku konstrukcji żelbetonowych.
MAK-INIEKT, spośród metod wzmocnienia murów, najczęściej wybiera technologie bazujące na zastosowaniu środków krystalizujących. Ograniczają one przepuszczalność porów przegród betonowych, uniemożliwiając tym samym swobodną i dokładną penetrację czynników niszczących.