Iniekcja strumieniowa
Wykonujemy iniekcje strumieniowe mające na celu m.in. wzmocnienie podłoża, a tym samym zapewnienie konstrukcji odpowiedniej stabilności. Mamy wieloletnie doświadczenie w stosowaniu specjalistycznych technologii geoinżynieryjnych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami naszych pracowników stanowi gwarancję skuteczności.
Iniekcja strumieniowa znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie lądowym i wodnym. Wykorzystuje się ją nie tylko do poprawy parametrów gruntu, ale również m.in. do umacniania fundamentów. W ramach naszych usług oferujemy również przeprowadzenie iniekcji ciśnieniowych, wykonywanych głównie w przypadku konstrukcji żelbetonowych.
Jak przeprowadza się iniekcje strumieniowe?
Iniekcja strumieniowa to proces technologiczny wykorzystujący strumień wody połączony ze specjalnym zaczynem, znajdujący się pod wysokim ciśnieniem. Zostaje on skierowany na grunt – w efekcie struktura podłoża ulega zniszczeniu i zostaje częściowo wymieniona. Umożliwia to znaczącą poprawę parametrów wytrzymałościowych gruntu, a tym samym zapewnienie mu optymalnej stabilności. Zaczyn zwykle jest cementowy, jednak niekiedy stosuje się preparaty na bazie żywic syntetycznych.
Iniekcja strumieniowa umożliwia skuteczne uszczelnienie gruntu, nawet w przypadku trudnych warunków wynikających np. z niewielkiej powierzchni, na której nie byłoby możliwe przeprowadzenie szeroko zakrojonych prac ziemnych. Ponadto metoda ta nie emituje wibracji czy wstrząsów, co mogłoby negatywnie wpłynąć na otoczenie.
Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące iniekcji strumieniowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.