Blog
Na czym polegają izolacje wodoodporne?
Wykonanie izolacji wodoszczelnych jest podstawą uzyskania szczelności w obiektach budowlanych na wiele lat użytkowania. Każdy element konstrukcji powinien być zabezpieczony przed zawilgoceniem, włącznie z fundamentami.
Piwnica bez zalania - czy to możliwe?
Woda w podpiwniczeniu to niestety częsty problem właścicieli domów, ale również kanału w garażach. Problem nie występuje stale, zwykle związany jest on sezonowy. Pojawia się w porze wiosennej i podczas dłuższych dni z deszczem. Jak zlikwidować problem wilgoci w piwnicy?
Jak zabezpieczyć stary budynek przed wilgocią?
Właściwie zaizolowane fundamenty są podstawą zdrowego funkcjonowania domu. Brak odpowiedniej izolacji może wywoływać długotrwałe zawilgocenie ścian, co ogranicza ich izolacyjność termiczną i zwiększa zapotrzebowanie na energię cieplną budynku. Wilgoć w murach prowadzi z jednej strony do pojawiania się grzybów i pleśni, a z drugiej wpływa na wysokość kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest wyeliminowanie przyczyny problemu.
Na czym polega naprawa rys i spękań w betonie?
Beton uchodzi za jeden z bardziej wytrzymałych materiałów budowlanych. Jest składnikiem wielu elementów jak ściany, fundamenty czy stropy. Jednak nawet na nim mogą pojawić się rysy i pęknięcia, które zagrażają stabilności konstrukcji, a co za tym idzie bezpieczeństwu jej użytkowników. Na szczęście są to szkody, które można usunąć i naprawić, choć najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom.
Jak długo trwa osuszanie tynku po zalaniu?
Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z zalanym mieszkaniem czy biurem, wie, że wiążą się z tym spore problemy. Mowa tutaj przede wszystkim o sporych wydatkach związanych z likwidacją szkód i remontem. Poza tym mokre ściany wiążą się z nieprzyjemnym zapachem wilgoci i osłabieniem konstrukcji budynku. Często trudno przewidzieć taką sytuację, jednak trzeba jak najszybciej stawić jej czoła. Na czym polega osuszanie tynku po zalaniu, ile to trwa i czy można zapobiec zalaniom?
Izolacja przed zalaniem tarasu i balkonu
Balkony i tarasy to części konstrukcyjne budowli najbardziej zagrożone zalaniem. Ponieważ z reguły wystają poza jej bryłę i narażone są na bezpośredni kontakt z wodami opadowymi, wymagają odpowiedniej izolacji. Hydroizolacja zabezpiecza balkon przed przeciekaniem, rozwojem pleśni i grzybów, niszczeniem płytek balkonowych i ścian. Zapewnia także utrzymanie estetycznego wyglądu balkonu i tarasu przez długi czas. Co jeszcze warto wiedzieć o hydroizolacji balkonów i tarasów?
Iniekcje ciśnieniowe - charakterystyka
Wilgoć jest jednym z większych wyzwań, z którymi muszą sobie radzić właściciele i zarządcy budynków. Problem pojawia się przede wszystkim w przypadku budynków, które nie mają izolacji poziomej murów fundamentowych albo została zniszczona. W takich sytuacjach niezbędna jest analiza problemu, odnalezienie przyczyny pojawiającej się wilgoci, pozbycie się szkód oraz zastosowanie odpowiedniej metody hydroizolacji. Jedną z nich są iniekcje ciśnieniowe. Czym się charakteryzują i w jakich sytuacjach znajdują zastosowanie?
Rodzaje hydroizolacji płyt fundamentowych
Planując budowę domu, należy pamiętać o wyborze takich rozwiązań, które zagwarantują bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Jednym z ważniejszych etapów prac jest położenie płyty fundamentowej, czyli konstrukcji zapewniającej bezpośrednie posadowienie budynku na gruncie. Aby fundamenty nie sprawiały problemów związanych z zawilgoceniem budynku, należy je odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu niezbędna jest hydroizolacja płyt. Jakie są jej rodzaje?
Na czym polega uszczelnianie tuneli?
Uszczelnianie tuneli ma na celu niedopuszczenie do migracji cieczy, dzięki zastosowaniu bariery nieprzepuszczalnej. W tym celu wykorzystuje się wysokogatunkowe materiały żywiczne oraz najnowocześniejsze urządzenia do uszczelniania powierzchni betonowych. Sprawdź, na czym dokładnie polega uszczelnianie tuneli?
Co zrobić w przypadku zalania ścian wodą?
Jedną z częstszych szkód, które występują w wielu mieszkaniach, są zalane ściany. Zwykle dochodzi do tego w wyniku zalania przez sąsiada, jednak zdarza się również tak, że ściany ulegają zalaniu na skutek awarii wodno-kanalizacyjnej albo wichur czy ulewnych deszczy, które powodują uszkodzenia dachów. Zalanie ścian wodą wpływa na estetykę wnętrza, ponieważ na ścianach pojawiają się widoczne zacieki, a także uszkodzenia farby i tynku. W dalszej konsekwencji wilgoć może doprowadzić do powstawania grzyba, dlatego ważne jest to, by pozbyć się wilgoci jak najszybciej. Jak to zrobić?